Rekuperatory. Wentylacja w mieszkaniach. Rodzaje.

Wdychając zanieczyszczenia, pyłki krążące powietrzu

Zdrowe powietrze czy to w domu czy w mieszkaniu, odgrywa wbrew pozorom ważną rolę w naszym życiu. Wdychając zanieczyszczenia, pyłki krążące w powietrzu narażamy swoje płuca na liczne choroby, z niewydolnością łącznie.

Czyste powietrze odpowiadać

Niestety w czasie zimy trudno wietrzyć okna. Za świeże powietrze powinien odpowiadać system wentylacyjny. W budynkach starego typu, zwłaszcza w blokach z wielkiej płyty systemy wentylacyjne pozostawiają wiele do życzenia. W takich wypadkach warto pomyśleć o systemie wentylacyjnym posiadającym rekuperatory.

Zimne powietrze górne piętra budynku dociera

W blokach jednorodzinnych system wentylacji grawitacyjnej nie spełnia oczekiwań. Taka wentylacja działa bardzo słabo w blokach o wielu piętrach, a tych w Polsce jest niemało. Zimne powietrze na górne piętra budynku dociera szybciej. W efekcie w mieszkaniach jest za dużo dwutlenku węgla, niezdrowych pyłków, i wielu innych zanieczyszczeń. Szybszy przepływ powietrza mogą zapewnić rekuperatory.

Lepiej więc zamienić wentylację grawitacyjną na mechaniczną, posiadającą rekuperatory. Oczywiście mieszkańcy starych bloków nie do końca maja wpływ na cały system wentylacyjny.

W blokach, które charakteryzują się niską izolacją termiczną warto zastosować wentylację wywiewną. Rekuperatory w tych miejscach nie miałby sensu bytu.

Związku budynkach zastosować wyżej

Rekuperacja pozwala uzyskać oszczędności tylko wtedy gdy budynek jest całkiem szczelny. W budynkach z wielkiej płyty osiągnięcie zupełnej szczelności nie jest możliwe. Z tego względu w tych budynkach warto zastosować wyżej wspomnianą wentylację wywiewną. Mieszkańcy we własnym zakresie mogą też stosować nawiewniki okienne.

{artykul_img}
Kompedium wiadomości zakreślonejKażda jednostka, jaka uczyła się też prócz tego się uczy, z pewnością wie czym jest podręcznik szkolny. To jest kompedium wiedzy zakreślonej w konkretnym ...
{artykul_img}
Mamy opcję robić normalnyPrzy każdym jednym budynku jest miejsce na ślicznie zaprojektowany ogród, gdzie znaleźć możemy trawy, czy miejsce gdzie możemy usiąść w samotności, tudzież z ...
{artykul_img}
Co wiadomo emeryturze?Chyba żadnemu człowiekowi nie powinno się tłumaczyć, że emerytura jest okresem w życiu, podczas którego będziemy się mieli możliwość radować z kasy odkładanych ...

Rekuperatory. Wentylacja w mieszkaniach. Rodzaje.